Свинячий грип – Паніка

Схоже, епідемія свинячого грипу розігралася не на жарт. А так як цей період співпав з традиційним щорічним періодом прогресування звичайного грипу, то в тому всьому бардаку вже годі розібратися.

Всі засоби масової інформації завалені матеріалами на дану тему. Це і не дивно в їхній галузі, так як для них звичним є роздування будь-яких тем і створення “сенсацій” з будь-чого. З іншого боку вони орієнтуються на сучасного читача. А як відомо сучасний читач деградує. Його не цікавлять цікаві та інтелектуальні теми, йому подавай жахи (”ужоси“), “сенсації” з поміткою “срочно“, статистику кількості померлих при тих чи інших обставинах. І чим більші цифри смертності, тим більше читачів у цієї статті.

Кожного дня в містах помирають десятки людей від різноманітних хворіб – і це типовий процес, на це раніше не звертали особливої уваги. Але сьогодні це все під покривалом свинячого грипу, і кожен новий померлий висвітлюється у вигідному світлі і “красується” на сторінках газет з позначкою “важливо”.

Поки все, що вдалося досягти ЗМІ таким чином – це тотальна паніка, яка в добру сотню разів первищує реальні маштаби. Оскільки народ в нас наївний до неможливості, і після тисяч разів, що його обманювали з телевізора, продовжує слухатися його як біблію.

В результаті маємо десятиметрові черги в аптеках, де скуповуються всеможливі ліки (місцями доходить до бійок за їх залишки), штучна накрутка цін на відповідні лікарські засоби цими ж аптеками.

Хто і для чого придумує легенди про розпилення над містами протиінфекційних засобів з вертольотів, важко й уявити.

Наразі це все вигідно вищезгаданим аптекам, самим же ЗМІ, які збільшують на цьому тираж чи відвідуваність своїх ресурсів. Ну і ще про одну групу зацікавлених людей можна здогадатися з отакого заголовку: “Уряд виділив 500 млн грн на боротьбу зі свинячим грипом“.

З одного боку уряд показує як дбає про постраждалих (було б дивно, якби напередодні виборів він цього не зробив). Але з іншого боку всі ми знаємо як витрачаються будь-які подібні грошові виділення. Традиційну систему відкатів ще ніхто не відміняв. І навіть не знаю чи якесь державне фінансове виділення може уникнути цієї участі.

Хто не в курсі – коротко опишу. Нариклад портібно закупити ліків певного виду 1000 партій і коштує це 1 мільйон. Держлужбовець, який відповідає за проведення операції, домовляється з постачальником, щоб той виписав рахунок державі не на 1 мільйон, а наприклад на 2, за умови що другий буде повернутий йому особисто. В результаті маємо: постачальник заробив свій мільйон, держслужбовець відкатав собі мільйон, за який побудує дачу. При тому держава залишається обкраденою на мільйон, і це тільки в результатті однієї операції. А так як розподілення грошей відбуваються по кількох інстанціях, то кожна з них свій кусок відкатає. Таким простим нехитрим способом присвоюються величезні суми, зароблені важкою працею платниками податків. Так що не відомо що з тих 500 мільйонів справді залишиться для “боротьби зі свинячим грипом”. Та і що вони зрештою розуміють під виразом “боротьба з грипом” і як саме будуть боротися, то ще треба з’ясувати.

Що ж до паніки стосовно епідемії в цілому, то вона незабаром принесе ще свої чорні плоди. Очевидно що організм психологічно слабкої людини, який перебуває в страху перед насуваючою хворобою, потенційно вже підготовлений до її сприйняття. Це особливості роботи людської психіки.

Але все ж таки є люди, які знають, що найкращі ліки від будь-яких хворіб вже в нас є. Вони є в наших головах. Це хоробрість, впевненість і віра в можливості людського організму. На жаль сучасна медицина на цьому не спеціалізується. То й не дивно – в неї інші задачі – заробляння грошей.

W

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: