Лохотрон біля загублених документів

 

У Києві з’явився новий вид шахрайства – аферисти вишукують оголошення про загублені документи, дзвонять власнику і вимагають винагороду.

«Загубив документи на машину і водійське посвідчення, дав оголошення на сайти. На наступний день дзвінок – знайшли ваші документи, давайте зустрінемося біля ЦУМу на Хрещатику! Домовилися, що винагорода 300 грн. Приїхав у призначене місце. Дзвінок: «На зустріч не прийду, купи на 300 грн. поповнення, продиктую код і потім я скажу, де документи».

Я купив, продиктував код, а документів так і не отримав », – пише на одному з сайтів оголошень киянин.

Існує й інший спосіб телефонного обману, розповідає начальник ЦГЗ МВС у Києві Володимир Поліщук. Аферисти навмання набирають номер і повідомляють, наприклад, що ваш син потрапив в ДТП чи заарештований. Щоб його «врятувати», терміново потрібні гроші. В одному випадку просять скинути гроші на мобільний або ж їх передати. «Нещодавно до нас звернулася жінка, яка передала для« порятунку» сина $10 тисяч і тільки потім зрозуміла, що це обман», – розповідає Володимир Поліщук.

Всім жертвам шахраїв Поліщук радить звертатися до міліції, щоб вирахувати місцезнаходження афериста. Звернутися стоїть і до мобільних операторів – вони зможуть відключити номер шахраїв. Оператор перегляне історію дзвінків і повідомлень, звірить це з вашими показами і прийме рішення.

W

Переклад: Lohotron.in.ua

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: