Кримська міліція занепокоєна ситуацією з проникненням до Криму ісламських сект

Головне управління МВС в Криму звертається до Верховної Ради і Ради міністрів Автономії із закликом заборонити реєстрацію радикальних організацій. Про це повідомила прес-служба ГУ МВС в Криму.

Такий заклик пов’язаний з тим, відзначають в міліції, що в Криму активізувалися ісламські радикальні організації. Зокрема, 10 вересня виникла масова бійка між місцевими жителями села Журавки Кіровського району і членами партії Хізбут-Тахрір.

«Головне управління МВС України в Автономній Республіці Крим проявляє заклопотаність ситуацією, що склалася з проникненням до Криму ісламських сект, частина яких заборонена в більшості ісламських держав, і діями місцевої влади Криму, що намагається легалізувати дані секти і течії», – йдеться в повідомленні.

У зв’язку з цим кримська міліція звертається до Верховної Ради і Ради міністрів Автономії «із закликом припинити імітацію бурхливої діяльності, заборонити реєстрацію радикальних течій, вжити заходів щодо заборони діяльності подібних організацій у встановленому Законом порядку».

Як пояснила прес-служба, 10 вересня члени партії Хізбут-Тахрір, що проживають на території Кіровського району, без дозволу імаму мечеті села Журавки проникли на територію мечеті, де проводили молебень. Місцеві жителі вимагали звільнити культову споруду, внаслідок чого конфлікт переріс в масову бійку. В результаті фізичного протистояння 8 чоловік з числа кримськотатарського населення одержали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. Винні у виникненні конфлікту встановлені і затримані, проводиться слідство.

«ГУМВС України в Автономній Республіці Крим спантеличено позицією Верховної Ради АР Крим і Ради міністрів Автономії, які не вживають ніяких заходів, а часто потурають проникненню і організації на півострові різного роду сект і сприяють їх легалізації, що може призвести до дестабілізації міжнаціонального миру і згоди в Криму», – відзначають в ГУ МВС.

Також прес-служба відзначає, що дані процеси не відносяться до компетенції органів внутрішніх справ, проте міліцію не може не хвилювати функціонування і розростання в Криму секти «Такфір». Як відзначили в міліції, ідеологія радикальної течії «Такфір» дозволяє оголосити будь-яку людину, яка не розділяє погляди, що проповідуються ними, «невірним» (кяфіром) і знищити. Прихильники цієї течії живуть по шаріату, не визнають Закон і державу, у зв’язку з чим знищують паспорти, які свідчать про їх приналежність до держави. В зв’язку з цим у радикальної течії «Такфір» існують глибокі ідеологічні суперечності з традиційним ісламом, який наказує підпорядкування законам держави і органам влади.

Крім того, в міліції відзначають, що члени даної радикальної течії «все частіше останнім часом вдаються до скоєння тяжких злочинів, зокрема на релігійному ґрунті». Так, ними було здійснено замах на вбивство громадян Арсена Джелілова і Ленура Арнаутова. Обидва постраждалі – прихильники течії «Салафізм». Причому Джелілов, будучи вчителем, має великий авторитет серед прихильників традиційного ісламу і є стійким супротивником розповсюдження радикальної ідеології «Такфір».

Встановлено, що лідерами організації «Такфір» оголошена священна війна «джихад» всім невірним і підготовлені списки осіб, що підлягають фізичному знищенню, в які включені супротивники розповсюдження даної радикальної ідеології, що мають авторитет серед мусульманських общин Криму.

W

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: