В Прибалтиці видають кредити під заставу “безсмертної” душі

Нова контора в Ризі видає гроші під заставу людської душі. Перед фірмою вишикувалася черга.

Фінансова фірма Kontora в Ризі позичає гроші будь-якому повнолітньому мешканцю Латвії. Нічого незвичайного в цьому не було б, якби не умови кредитного договору. У заставу фірма бере “безсмертну душу” позичальників.

Перш ніж отримати бажану суму (Kontora особливо не ризикує, видає від 50 до 500 лат), людина має підписати договір.

В документі вказується, що підписант берет необхідну суму під заставу “своєї нематеріальної суті, а саме своєї безсмертної душі”. “Я також підтверджую, що вищезгадана застава до цього моменту була моєю незакладеною власністю”. Після цих слів слід поставити підпис.

Інформацію про умови надання кредиту журналісти з ризької газети “Вести сегодня” готові були спочатку прийняти за першоквітневий жарт, що запізнився, але все було серйозно.

Про більш ніж дивну контору газету повідомив пильний читач. На його думку, подібні фірми виконують якесь диявольське завдання. “Пригадайте роман “Майстер і Маргарита” Михайла Булгакова. Мій друг вирішив узяти там гроші. Він кажу, що біля фірми стоїть велика черга. Я вважаю, що це демонічна секта, яка у важкі для країни часи скуповує людські душі!”, – написав він.

До речі, цікава примітка до договору: “Форс–мажорні обставини непереборної сили не передбачені”.

Тим часом співробітник фірми Kontora заявив, що нічого поганого в покупці людської душі не бачить.

“Бізнес є бізнес. Адже ми видаємо людям цілком конкретні гроші. Якщо людина цінує свою душу, то вона неодмінно поверне позику. Мені здається, все чесно. Хай кожен вирішує для себе сам, що йому дорожче”, – сказав він.

За користування позикою потрібно платити 1% в день. “У разі неповернення позики або відсотків по ній після закінчення 90 днів предмет застави переходить в повне і безумовне розпорядження кредитора”. Утім, навіть потім позичальник зможе викупити свою заставу, але лише на умовах, запропонованих фірмою.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: