Харукі Муракамі: світові загрожує релігійне сектантство і фундаменталізм

Японський письменник Харуки Муракамі вважає головними небезпеками для сучасного світу поширення релігійного сектантства і фундаменталізму, які приходять на зміну сили марксистській ідеології.

Про це він заявив у інтерв´ю газеті «Іоміурі» у зв´язку з виходом свого нового роману «1Q84». З 27 травня в Японії продано вже майже 1,2 млн. екземплярів цього 1000-сторінкового твору.

Письменник розповів, що роман, перший для нього за останні сім років, був задуманий як свого роду відповідь на знаменитий «1984» Джордж Орвела і багато в чому грунтується на процесі у справі японської екстремістської секти «Аум Синрікьо».

Її члени вірили в чудеса і швидкий кінець світу і скоїли в ім´я цього численні злочини, включаючи вбивства дітей і газову атаку в токійському метро. Нова книга Муракамі має багато планів, проте в цілому розповідає про те як якесь ліве революційне угрупування поступово перетворюється на фундаменталістську секту божевільних.

«Марксизм як ідея опору втратив життєву силу, і нашому поколінню довелося зайнятися іншими історіями, – говорить письменник. – В процесі пошуків і виріс інтерес до сектантських релігіям».

За матеріалами зарубіжної преси

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: