Робота за оголошенням: міф чи реальність

Напевно, кожен другий за своє життя тримав у руках газету, яка обіцяла допомогти знайти роботу…

Набувають особливої популярності такі газети влітку, коли молодь хоче підзаробити. Наскільки ефективно шукати роботу таким способом і чи можна вірити усьому, що написано в оголошенні?

Я вирішила пройти усі етапи і способи пошуку роботи за оголошеннями. Вивчила оголошення, розклеєні по місту, оголошення в Інтернеті, зокрема й на спеціальних сайтах, і, звичайно, оголошення в спеціалізованих газетах. Щодо інтернет-пошуку, то обіцяної відповіді на моє резюме я так і не отримала, хоча чекала два тижні. Оголошення, розклеєні по місту, також не принесли бажаного результату. Робота, яку пропонували, була або для чоловіків (охоронці, складальники меблів), або давала привід засумніватися: “5 тисяч – не межа. Дівчата, які впевнені у собі і знають, чого хочуть, дзвоніть за телефоном… Анонімність гарантовано”.

Залишилася надія лише на газетні оголошення. Роботу я шукала у рубриках, де найчастіше шукає молодь, тобто там, де не потрібно спеціальних навичок. Продавці-консультанти, промоутери, торгові агенти, офіціанти, помічники кухарів – на них найбільший попит. Зарплату обіцяли близько 450 грн. за тиждень. На посаду офіціанта з восьми обведених оголошень лише одне кафе погодилося взяти мене. У решті семи були свої причини на відмову: або потрібен досвід, або людей набирали на постійну роботу (хоча в оголошенні про це не йшлося). Або в них давно вже є людина на цю вакансію. Хоча газета була свіжою і оголошення мали би бути новими…

Побачила ще одне оголошення. На перший погляд, проста й доволі оплачувана робота – розклеювання оголошень по місту, за день платять 125 гривень. Зателефонувала на вказаний номер, записалася на співбесіду. А там виявилося, що цю вакансію віддали іншій людині, яка прийшла на п’ять хвилин раніше. Але, сказали працівники фірми, вони мають ще одну роботу. Вона полягала у тому, щоб ходити і “втирати” людям, що маю на продаж якісну косметику, сумки, прилади для оздоровлення. На розклеювання оголошень не дуже подібне…

А тим часом…

Половина студентів США працює в навчальний час. Високий відсоток зайнятості серед студентів спостерігається і під час канікул. При цьому приблизно 70% тих, хто працює, переконують, що в такий спосіб вони можуть покрити свої основні витрати на проживання. “В ідеалі студенту було б корисно пройти стажування в тих сферах, у яких він буде працювати, чи хоча б у таких, що добре оплачуються. На жаль, це нелегко, і більшість студентів знаходять низькооплачувану і низькокваліфіковану роботу у сфері доставок і роздрібної торгівлі”, – пише оглядач британської газети Times.

У навчальний час робота може конфліктувати з навчанням. Студентам британського Кембриджського університету, наприклад, взагалі забороняють працювати паралельно з навчальним процесом.

W

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: