Шкільна форма викликає захворювання шкіри

Вітчизняні вчені дослідили, що шкільна форма може спричинити захворювання шкіри. Майже всі виробники уніформи, яка продається в Україні, вказують на бирці неправильні дані про склад тканини. Це стверджує Укрметртестстандарт — головна державна структура, яка проводить експертизу споживчих товарів.

— На бирках мами завжди бачать гарний для ока склад тканини у піджаку сина. Це шерсть — 50 відсотків, синтетичні волокна — 50 відсотків, — кажуть в Науково-технічному центрі Укрметртестстандарту. — Або для дочки купуєш такий самий піджак. На бирці вказано: шерсть — 15 відсотків, віскоза — 65 відсотків, синтетичні волокна — 20 відсотків. А насправді ці піджаки часто на 100 відсотків із синтетики.

У столичному шкірно-венерологічному диспансері пояснюють, що штучна тканина насичує шкіру шкідливими речовинами.

— Діти дуже чутливі до синтетики, — говорять у диспансері. — Точні хвороби, якими малеча може захворіти, важко назвати. Але поганий вплив, безперечно, є. Зокрема дешеві барвники тканин. Вони переходять на шкіру. Крім того, синтетика негативно позначається на роботі головного мозку.

Нарікань експертів не викликали лише вироби київської швейної фабрики ”Юність”. Серед фірм, у продукції яких відсоток штучних тканин перевищує норму в кілька разів, Укрметртестстандарт називає турецьку ”РМЛ”, київську ”Данелі”.

W

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: