“Оптім-Плюс” – чим обертаються кредити по SMS

Продовжуємо розповідати про компанії, які ваблять клієнтів дешевими кредитами, а самі навіть не мають ліцензій регулюючих органів. Фігурантом нашого чергового розслідування стала компанія “Оптім-плюс” – офіційний представник чеської компанії CFU Serviсe, що приймає заявки на кредити по SMS.

Недавно журналісти “Грошей” натрапили на оголошення в пресі: “ТОВ “Оптім-плюс” – позика без застави, без поручителя, без довідки про доходи, під вигідний відсоток, строком до дев’яти років”.

“Дізнаюся брата Колю!” – відразу згадалися наші давні знайомі – CFU Service 🙂 – чеська компанія, яка видає кредити за системою багаторівневого маркетингу (MLM), приймаючи заявки по SMS.

Запропонована схема проста: посилаєш SMS по телефону до Чехії і чекаєш дозволу на отримання позики. Отримавши його (тією ж SMS-кою), йдеш в банк, платиш за участь в схемі (близько 2000 грн.) і чекаєш кредитних грошей на свій рахунок. Чим більше людей майбутній позичальник умовить зробити те ж саме, тим більше шансів отримати кредит на максимальну суму – 36 500 грн. Відсоток по кредиту обіцяли цілком прийнятний – 12% річних в гривнах.

“Оптім-плюс” якраз і представляє в Україні інтереси CFU Service. Ось ми і вирішили поцікавитися – а як же розвивається їх “SMS-бізнес” в Україні.

Чекайте відповіді!

“Все виявилося лохотроном!” – саме такий напис на білому фоні можна побачити на сайті , що колись оповідав про достоїнства кредитування по схемі CFU Finance. Після того, як на сайт обрушилися тонни коментарів від постраждалих позичальників, його творці (мабуть не пов’язані з компанією) вимушені були повісити такий напис. А ще перетворити сайт фактично в майданчик для віртуальних зустрічей колишніх “фінансових радників” (вони ж – позичальники CFU Service).

За інформацією “Грошей“, сьогодні таких “радників” налічується не менше 5000 чоловік. Це ті, хто, побувавши на презентаціях компанії, що проходили по всій Україні, чесно заплатили майже 2000 грн., розраховуючи отримати дешевий і швидкий кредит. Хитрі.

Підрахунки показують, що творці “геніально простої схеми” змогли покласти в кишеню як мінімум 10 млн. грн. Скільки ж було видано кредитів? За неофіційними даними, з початку діяльності компанії було видано не більше 20 позик (і не всі з них на максимальну суму). 🙁

Таким чином, близько 9 млн. грн. – чистий дохід, що робить бізнес компанії неймовірно рентабельним. Адже CFU Service не забуває і про активний маркетинг – періодично проводить платні семінари для своїх фінансових радників (вартість семінару – 350 грн.) і різні акції, остання з яких – розіграш поїздки на Канари, якщо позичальник (він же – фінрадник) умовить 15 чоловік на отримання кредиту (простіше кажучи, принесе компанії 15 * 2000 грн. = 30 000 грн.).

Але наскільки швидко видаються кредити хоч би тим, хто їх вже отримав? За інформацією самих радників, перші позики у восьми областях України (поодинці на кожну область) видали тільки через три місяці після сплати внесків (тих самих 2000 грн.).

Далі – більше. Чекати кредит, який нібито повинен прийти з Чехії, доводилося іноді до 6-18 місяців, а виплачується він по частинах. З’ясувалося і те, що існує жорстка вимога: при отриманні грошей потрібно відразу заплатити 12% суми позики, як затверджують чехи – “для створення кредитної історії”. Іншими словами, якщо кредит береться на 10 тис. грн., то 1200 грн. потрібно віддати відразу, і це крім вже сплачених внесків на оформлення.

“Народ!!! Не ведіться!!! Сам повівся. Це черговий український лохотрон. Ви платите 1850 грн. через банк, а кредит отримуєте через 18 місяців. Все ці півтора роки ви зобов’язані виплачувати відсотки за гроші, яких в очі не бачили. Виходить – самі себе кредитуєте, та ще під 12% річних. Порахуйте суму – виходять ті ж 50-60%, що і скрізь” – от як коментує “вигоду” таких умов кредитування один з учасників форуму “Грошей”.

Шоу продовжується?

Відставимо емоції, давайте розберемося в цифрах. Максимальна сума кредиту, яку видає компанія – 36 500 грн. До отримання кредиту потрібно заплатити 1850 грн. і 150 грн. – 2000 грн. (ще до того, як кредит отриманий). Після отримання кредиту – 12% від 36 500 грн., це 4380 грн., і відразу ж потрібно погасити перший транш. Дійсно, дуже “вигідні” умови!

Для порівняння: у банці кредит готівкою на руки видається за один день і відразу, а відсоток за користування складає 29-36% річних в гривнях. Ніяких “внесків”, окрім обумовлених в договорі відсотків і комісій, банки не беруть. Але справа навіть не у вигоді і не в реальній ціні позики. Просто велика частина учасників схеми продовжує чекати свій кредит до цих пір. Всі обіцяні терміни вже пройшли, і надія у людей помалу вичерпується.

“Я одна з тих, яка попалася на “вудку” чехів і вже втратила гроші. Коли я подзвонила до Чехії з проханням пояснити мені, як я можу повернути свої гроші, вони запропонували написати лист керівництву і відправити на поштову адресу “Оптім-плюс”. Лист був відправлений з повідомленням і отриманий ними, але залишився без відповіді” – розповідає постраждалий позичальник Юлія.

Шукати правди намагалися і інші фінрадники. Але додзвонитися в “Оптім-плюс” по раніше працюючих телефонах вже не вдається. Немає ніяких реквізитів і на офіційному сайті компанії. 🙁

Як же реагують на такі речі Генпрокуратура і МВС? На жаль, відповідей на запити “Грошей” в ці структури поки немає.

Вдалося дізнатися лише одне: гроші довірливих громадян продовжують притягуватися. В Україні вже працює ціла армія фінансових радників, які сподіваються “відбити” вкладене і привертають в “схему” все нових і нових людей. Їх оголошення про дешеві кредити можна побачити на багатьох сайтах в мережі. Стимулюють зростання піраміди і самі “чехи”, обіцяючи за залучення людей розкішні подарунки (на зразок тієї ж поїздки на Канари, для якої нібито вже викуплені квитки в двох боїнгах 🙂 і швидшу видачу обіцяної позики.

Багато постраждалих позичальників вже подали заяви в органи внутрішніх справ, підозрюючи, що стали жертвами шахраїв. Проте їм навряд чи вдасться повернути гроші, які були сплачені, якщо слідувати букві договору, за “консультаційні послуги” “Оптім-плюс”. 🙁

Ми не прихильники розбою!

Ознаки фінансової піраміди – у компанії, що пропонує кредит:

  • • Компанія працює без ліцензії.
  • • Обіцяє нереально низькі ставки за кредитами.
  • • Використовує MLM-схеми («приведи друга»). Обіцяє солідні подарунки (поїздки до Туреччини і на Канари) за підключення до схеми 15, 20, 100 нових людей.
  • • Проводить численні презентації своїх продуктів по Україні, на яких продає матеріали для роботи по MLM-схемі*.
  • • У своїй роботі спирається на міф про зарубіжного засновника – «провідну» компанію, якої, проте, немає в списку тих, що діють і ліцензовані.
  • • Адреси і реквізити компанії, як правило, засекречені. Причому настільки, що неможливо дізнатися навіть телефон: всі контакти – через особу, яка підключила тебе до схеми так званого фінрадника або консультанта.

• Як таких кредитних договорів компанія не пропонує: тільки агентські і так звані флекс-договори, які взагалі не є підтвердженням факту видачі кредиту або сплати початкового внеску по ньому.

*- схема багаторівневого маркетингу (MLM).

Висновки: отримувати кредит в компанії, що не є фінансовою установою, щонайменше, небезпечно. Набагато простіше, безпечніше і швидше це можна зробити в банку, фінансовій компанії або у кредитному союзі, якщо вони мають відповідні ліцензії.

Український переклад: Lohotron.in.ua

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: