Корпорація «INTWAY»: лохотрон-іпотека 5% річних

Іпотечний кредит строком до 15 років і всього під 5% річних! Принадна пропозиція, чи не так?

Ні, це не чергова соціальна ініціатива президента або уряду. Таку мега-привабливу пропозицію для українських громадян пропонує міжнародна корпорація Intway. Залишити без уваги настільки добру і щедру компанію кореспонденти просто не мали права. До того ж підсумки нашого розслідування як не можна більше підходять рубриці «Екстремальні інвестиції».

У пошуках Intway

Якщо ввести в пошукову систему Google назву Intway, можна одержати результат близько 424 тисячі посилань. Не дивлячись на це, знайти такі прості дані, як адреса або телефон київського представництва компанії Intway, виявилося зовсім не просто. Контакти вдалося дістати тільки через центральний московський офіс.

Щоб докладніше довідатися, як же можна одержати кредит на купівлю житла під 5% річних, кореспондент відправився на зустріч з представником компанії.

Конкуренти «Спортлото»

От як описав співробітник Intway цей процес. Звичайний партнер компанії не може взяти участь в іпотечній програмі – для цього йому потрібно підняти свій «інтвеєвський» статус до інвестиційного. Для цього необхідно купити одну іпотечну облігацію за «символічні» 1690 доларів. Після чого потрібно накопичити (не внести грошима, а саме напрацювати в Intway) на своєму інвестиційному рахунку від 20 до 30% від вартості бажаної нерухомості (максимальна сума кредиту – 500 тисяч доларів). І все, можна сміливо давати адресу вподобаних апартаментів в будь-якому куточку землі. Все інше за щасливчика зроблять дружні Intway рієлторські та юридичні компанії, а йому залишиться тільки в’їхати в затишне гніздечко. Красиво та чудово, чи не так?

Проте, як вдалося з’ясувати, на практиці все виглядає зовсім не так весело. Для того, щоб одержати кредит, скажімо, на 150 тисяч доларів, «інтвеєвцю» доведеться привернути в компанію «всього» 818 чоловік. Але це повинні бути не просто партнери, що купили стартовий пакет за 300 доларів. Це повинні бути такі ж інвестори, як і позичальник, що викладуть за іпотечні облігації 1690 доларів, а ще краще – 3380 доларів за золоту облігацію (саме вона дає право на самі пільгові умови кредитування). Іншими словами, заявку на кредит розглянуть тільки після того, як потенційний позичальник приверне в Intway суму, в 9,2 рази перевищуючу надаваний кредит, по якому ще треба буде виплачувати 5% річних!

Наскільки реально і просто одержати таку позику, можна судити за статистикою, яку газеті надав один з віце-президентів корпорації: за 3 роки роботи в Intway узяти дешевий кредит на купівлю нерухомості вдатися аж 60-ти (!) особливо вдалим «інтвеєвйцям». За інформацією компанії, в її бізнесі працює близько 200 тисяч чоловік, тобто щасливчиком став лише кожний 3333. Так може, краще почати купувати лотерейні квитки – і дешевше, і турбот набагато менше?

Ситуація, коли гроші свіжопривернутих інвесторів виплачуються як винагорода тим, що прийшли раніше, має дуже чітке визначення – «фінансова піраміда». І ніякі запевнення, що інтвеєвська система побудована на принципах сумлінності і максимальної безпеки, цього не міняє. Як тільки струмочок засобів, що привертаються, починає вичерпуватися, будь-яка піраміда розсипається, як картковий будиночок.

Родом з офшору

Слоган житлової програми Intway свідчить: програти неможливо – нерухомість або гроші. Ну, з нерухомістю, неначебто, зрозуміло. Тепер, що стосується гарантії повернення вкладених засобів.

Корпорація Intway гарантує викуп своєї іпотечної облігації у будь-який час – так написано в рекламному проспекті. Але якщо уважно читати далі, то «абсолютно будь-який» час перетворюється в дуже навіть не будь-який.

По-перше, цінний папір викуплять без штрафних санкцій, тільки якщо позичальник, який не відбувся, приверне в Intway 21 людину. В зворотному випадку доведеться зачекати до 7 років.

По-друге, емітентом цих іпотечних облігацій є офшорна компанія Express Financial Inc. (Сейшельські острови). Це, безумовно, додає «упевненості» в тому, що це «надійний» емітент, який «обов’язково» виконає узяті на себе боргові зобов’язання. Також під великим питанням законність продажу цінних паперів сейшельської компанії українським громадянам. Адже, як вже, напевно, здогадалися читачі, ніяких ліцензій українських фінансових реєстраторії у Intway немає.

За матеріалами: Дело

Це цікаво: 1,38 мільйони доларів потрібно привернути співробітнику в Intway, щоб одержати кредит на 150 тисяч доларів.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: