Як уберегтися від лохотрону в автосервісі

При проходженні техогляду і при поломці автомобіля власник звертається в сервіс, де машину полагодять, продіагностують і вже точно, як він точно знає, не обдурять. Проте на практиці все виявляється не так безхмарно.

Як повідомляє NEWSru.com, одна з проблем, з якою може зіткнутися господар зданого в ремонт авто, – це нав’язані послуги автосервісу, про які робочі не попередили наперед, але за які у результаті доведеться платити. Відомий випадок, коли, залишивши свою машину під ключ в автосервісі, господар буквально через декілька годинників отримав дзвінок від автомеханіка – робочий заявив, що якщо власник не погодиться замінити гальмівні диски, то машину знімуть з гарантії. Це незапланована «послуга» збільшила ціну ремонту в рази. Вже отримавши машину назад і попросивши показати зняті гальмівні диски, господар переконався, що на них ще можна було проїхати декілька тисяч кілометрів.

Друга небезпека полягає в наступному – на деяких сервісах попутно з ремонтом можуть зняти з машини «рідні» деталі, що знаходяться у хорошому стані, замінивши їх зношеними або неякісними. Оскільки більшість водіїв ніколи не залізають дуже «глибоко» у власну машину, розпізнати підміну відразу неможливо. Іноді замість заміни якого-небудь вузла старий чистять, фарбують і видають за новий. Так деколи вчиняють навіть з дорогими і крупними кузовними деталями, наприклад, коли ремонт оплачує страхова компанія.

Зазвичай в таких випадках сервіси прагнуть оформляти під заміну все, навіть несильно пошкоджені деталі – потім старі лагодять, а нові продають або ставлять іншим клієнтам за гроші. Тут уберегтися від обману можна, тільки ретельно оглядаючи машину після ремонту прямо на місці і вимагаючи у робочих докладного письмового звіту про всі проведені ними роботи. Якщо якісь запчастини замінені, сервіс повинен представити чек і упаковку на нові.

Але найнебезпечніше, що може чекати власника ремонтованого авто – під час лагодження машини зловмисники можуть зробити дублікат ключів, розібратися в системах сигналізації і протиугонних пристроїв. А оскільки в багатьох автомайстернях на час ремонту у господаря вимагають залишити і техпаспорт на автомобіль, злочинці легко можуть скопіювати всі документи, таким чином відмінно підготувавшись до угону.

Зі слів співробітників правоохоронних органів, більшість крадіжок дорогих машин відбуваються саме по такій схемі. Тому довіряти ремонтникам автосервісу повний набір ключів не варто, а краще перенести відповідальність за авто на страхову компанію.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: