Як уникнути зомбування в супермаркеті

Повернувшись після чергового походу до супермаркету, ви зрозуміли, що придбали безліч абсолютно непотрібних речей.

І не дивно, адже, більшість покупців перед вітринами впадає в справжній гіпнотичний транс. Відомо, що до гіпнозу більш схильні жінки і діти.

Психологи радять: щоб уникнути зомбування, прагніть частіше моргати, дивлячись на прилавки.

Група учених з Пермі під керівництвом психолога Євгенія Кошеварова провела унікальне дослідження на схильність до гіпнозу жінок. Як розказав Є.Кошеваров, розробка дослідження почалася з вивчення стану гіпнотичного трансу і його ознак. Однією з найяскравіших ознак виявився – погляд людини. Гіпноз повністю захоплює людину в свої обійми, всю увагу привернуто одному об’єкту. В такі хвилини людина в 3-4 рази рідше моргає, погляд довго фіксується на чомусь одному.

Для проведення експерименту було запрошено 57 жінок у віці від 25 до 36 років. У випадковому порядку випробовувані були розбиті на 2 групи. Одній групі жінок була дана вказівка стежити за своїм процесом моргання. Періодично, спеціально моргати всупереч своїм бажанням. Піддослідним з другої групи ніяких рекомендацій не давалося. Жінок вводили в легкий гіпнотичний стан і фіксували затрачений на це час.

В результаті, жінок з «моргаючої» групи ввести в гіпнотичний стан виявилося набагато важче, а деякі випробовувані взагалі не піддалися гіпнозу. Тоді як жінки з іншої групи не могли протриматися більше 2 хвилин.

Кожного разу, коли жінка потрапляє в обійми вітрин супермаркетів, вона піддається дії суггестії, стверджує Кошеваров. Її погляд завмирає, дихання стає рідше, пульс трохи частішає і жінка переходить в легке забуття. В такі хвилини вона забуває про всі проблеми, достаток товару відносить її далеко-далеко від мирської суєти, і вона відчуває себе королевою ковбасних і молочних виробів.

На жаль, такий піднесений стан закінчується, коли доводиться розплачуватися у касі за продукти. Проте, зберегти сімейний капітал і не розкидати гроші на вітер можна. Для цього необхідно зафіксувати свою увагу на собі. Елементарне моргання може позбавити від зайвих переживань з приводу бездумно розтрачених коштів.

Перед походом до супермаркету важливим буде записати все, що вам слід придбати, розрахувати їх приблизну вартість і не брати грошей більше цієї суми. «Якщо ви знаєте, що у вас в кишені є тільки, наприклад, 100 гривень – то ви навряд дозволите реальності вислизнути від вас».

Не варто ходити за покупками голодним, настійно радить психолог. У цей момент людина хоче задовольнити свою природну потребу в їжі. Причому в корзині опиниться все те, без чого ви цілком могли обійтися. Тільки удома ви зможете пригадати, що зайшли в магазин всього лише за хлібом. І останнє, не проводьте в супермаркеті більше 15-20 хвилин.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: