Як не стати жертвою в під’їзді, ліфті, авто?

Статистика стверджує, що 80% всіх вбивств (замовлених і не тільки) відбуваються в нашому рідному знайомому під’їзді. До 50% пограбувань і зґвалтувань – в мирно поскрипуючому ліфті. А машина – наша друга фортеця, що так любовно оберігається нами, при певних обставинах перетворюється на пастку. Як не стати жертвою своєї безпечності, не виявитися замкнутими в цих «гарячих точках» буднів, ми не знаємо… А дарма.

“Під’їзне”
Навіть якщо вираз «гора м’язів» – це про вас, це ще не значить, що ви можете, безтурботно насвистуючи і відключившись від всякої реальності, входити в під’їзд (особливо вночі, особливо в чужий). Перш, ніж відкрити заповітні двері під’їзду – озирнетеся на всі боки, чи не зачаїлися по сусідству дивні підозрілі суб’єкти (це не параноя, а нормальні людські дії). Якщо нічого такого потенційно небезпечного поблизу не спостерігається – значить, шлях відкритий. А якщо інтуїція або дивні особи які “групуються” в кущах людей підказують, що щось тут не чисто – не поспішаєте входити. Головна зброя навіть самих відморожених нащадків – раптовість, запідозривши їх в нечистих помислах і продемонструвавши це, ви позбавляєте зловмисників їх головної переваги. В більшості випадків це сприяє їх «розсмоктуванню».

Дістаньте мобільний телефон і подзвоніть додому, хай ваші рідні вийдуть на балкон або спустяться і зустрінуть вас. Якщо удома нікого немає, розвертайтеся або проходьте мимо під’їзду, прямуйте у бік найближчих відносно безпечних багатолюдних місць (супермаркет, аптека), бажано туди, де є охоронці. Хвилин 20 побродіть в тій місцевості і повертайтеся. Якщо біля під’їзду спостерігається все та ж похмура картина, повертайтеся і погуляйте ще. Якщо гуляти ну дуже набридло, приведіть під ручку охоронця. При цьому йому не обов’язково знати, що ви злякалися темноти і підозрілих дядьок. Запам’ятайте, ваша версія наступна: ви йшли додому і біля під’їзду побачили людей з великими сумками, вони крутилися біля підвалу. може, готують теракт? По ідеї, вам винні повірити на слово і зреагувати відповідно. Так, і ще момент: звертаючись за допомогою до правоохоронних органів, ви повинні твердо стояти на ногах (відсутність перегару і наявність чіткої дикції бажані), бути виключно ввічливі і коректні.

Якщо обидва вищеописані варіанти ви, з яких-небудь причин, категорично не бажаєте втілювати, то прийдеться задовольнятись підручними засобами. Шукаємо по кишенях довгі і гострі ключі, по сумках – пляшки, загалом, все, що підійде як зброя. Щоб зорієнтуватися в темноті (якщо ваш під’їзд неосвітлений) допоможе одна маленька хитрість: перш ніж потрапити всередину, закрийте одне око (будь-хто), а, «упірнувши» в темноту, різко відкрийте його і тут же закрийте другою приблизно на 10 секунд. Такі маніпуляції допоможуть звикнути до темноти набагато швидше, можливо, ваша миготлива фізіономія розполохає недоброзичливців або, принаймні, викличе подив.

Далі ситуація може розвиватися за двома сценаріями: перший і бажаний – нічого не відбувається, і ви спокійно прямуєте до ліфта; другий і менш бажаний – на вас нападають. Головна мета в цій битві для вас – прорватися до виходу. Щосили ломіться туди, використовуючи всі предмети (уламки цегли, пляшки, сумки-сіточки), що попутно підвернулися, розшпурюючи залишки супротивників по сторонах.

А щоб надалі такого не траплялося, вживіть превентивних заходів: 
– у під’їзді завжди повинно бути ясно;
– біля під’їзду теж світло не буде зайвим.
Ідеальний варіант – консьєржка + відеодомофон.

Якщо на ідеальний варіант фінанси не тягнуть, то підійде запасний: розіпхайте біля під’їзду, в затишних, але доступних місцях усілякі монтування, прути, топірці і т.д.
 

“Ліфт-Пастка”

  Не заходьте в ліфт (і не тільки в ліфт) разом з людиною, яка викликає у вас хоч щонайменші підозри! Особливо якщо напередодні ви вмудрилися нажити собі ворогів або в кишені у вас місячна зарплата. Забаріться, копаючись в поштовому ящику, або зробіть вигляд, що втратили ключ і намагаєтеся відшукати його в своїй сумці. Якщо ви все ж таки увійшли до однієї кабіни з підозрілим типом, займайте положення якомога ближче до панелі управління, спиною до стіни, лицем до “типа” – і намагайтесь, щоб він не пробрався через вас до кнопок управління.

  Якщо похмурого вигляду дядько робить жест, запрошуючи вас першим пройти в ліфт, а ви, з вдячною усмішкою приймаєте мовчазне запрошення – це вже клінічний випадок. Дядько, природно, зайняв положення у панелі, і, при всьому бажанні, шлях до неї відрізаний. Що ви зможете зробити? Хоча б встати ближче до дверей, якщо ви заб’єтеся в кут – опинитеся в самому уразливому положенні. Тягніть час, заговорюйте зуби, головне зрозуміти, чого від вас хочуть. Годинник, мобільник, гаманець? Так, без проблем! Віддавайте все, ваше життя у сто разів цінніше, робіть це спокійно, будь-який нервовий або різкий рух може виявитися згубним (дядько збуджений і нервує). Ваша головна мета – панель управління, пам’ятайте про це. А діставши доступ до заповітних кнопочок, тисніть на все підряд і не давайте усунути себе від дверей – колись же вони відкриються.

  Якщо похмурий суб’єкт, що зайшов з вами в ліфт, без зайвих слів нападає, обороняйтеся, чиніть опір, що є сил, і проривайтеся все до тих же кнопок. Але при цьому не забувайте про нападаючого і по можливості контролюйте його дії.
 

  “Авто-Пастка”

  Звичайно, навряд чи вас вб’ють у вашій же машині, найімовірніше просто придушать і виженуть з неї. Щоб не проводжати сумним поглядом, валяючись в бруді, свою машинку, ось рекомендації:

  • Напхайте салон машини всякими корисними дрібницями, які у ваших руках стануть грізною зброєю (викрутки, монтування і т.д.).

  • Не паркуйтесь в темних місцях, не паркуйтесь по сусідству з підозрілими машинами із погрожуючим тонуванням на склах і поряд із зловісними типами теж не паркуйтеся.

  • Завжди закривайте (блокуйте) двері своєї машини, не важливо, чи тільки ви сіли за кермо, чи стоїте в пробці.

  • Не вискакуйте з машини «розібратися», якщо у вікно вам кинули якусь гидоту, плюнули. Це провокація, ви вискочили – а хтось інший зайняв ваше місце і поїхав.

  • Навіть виходячи з машини на «хвилиночку» і «недалеко», виймайте ключі.

  • Побачивши підозрілу особу, яка наближається до вашого авто, блокуйте вікна-двері і “рвіть кігті”.

  • Якщо ж хтось проник в салон і застосовує задушливий прийом із заднього сидіння (цей прийом часто показують в американських бойовиках), всі ваші дії повинні бути націлені на спричинення болю вторженцю: схопіть його за волосся, за вуха, ударте по очах. Але спочатку по можливості забезпечте своє горло від задушення: поверніть голову убік (у бік ліктя руки, що душить), підборіддя постарайтеся притиснути до плеча. Якщо під рукою виявиться який-небудь предмет, будь то олівець, кулькова ручка, викрутка, запальничка, ключі – проткніть цим предметом руку, що душить вас, розірвіть на ній шкіру, підпаліть відкриті ділянки руки. Якщо нападаючий душить вас не передпліччям, а пальцями – вивертайте і ламайте йому пальці.

  • Коли захоплення слабшатиме, негайно виплигуйте з машини, звіть на допомогу або пускайтеся «врозтіч» (життя дорожче за машину).
 

  Техніка бою “в замкнутому просторі”

  Думати і оберігатися вже пізно, треба діяти. Міркувати треба було раніше. Єдиний спосіб вижити при нападі на вас в замкнутому просторі – у відповідь напад! Нападайте жорстко, швидко, з висками і криками, перетворіть супротивника на приголомшену жертву.

  Зараз не час для паніки, не впадайте в ступор. Вас зараз намагаються знищити, убити, завалити, стукнути!!! Ви більше ніколи не побачите своїх рідних і улюблених людей, вас більше не буде, зовсім! Дійшло? Дійте! І не думайте про перевищення меж самооборони, на кону ваше життя, адвокати потім самі про все за вас подумають.

  Визначте для себе основні цілі разючих ударів. Їх багато, вибирайте: горло, очі, пах, пальці, ніс, губи. Дещо менш хворобливі крапки – коліна і гомілки (бити по цих цілях треба зі всієї сили). Вуха і волосся – теж непоганий варіант, якщо, звичайно, вони присутні – тягнути і відривати, сил не жаліти!

  Якщо вас схопили ззаду (при цьому душать), не витрачайте сили і час на спроби вирватися. Найкраще, що ви зможете зробити – притиснутися якомога тісніше до супротивника і діяти після по відомому плану, грубо кажучи, “забити”. Старанно працюйте зубами, руками і черевиками, включіть всю фантазію, на яку здатні, рвіть, викручуйте, кусайте все, до чого зможете добратися. У жодному випадку не зупиняйтеся, поки ворог ще здатний заподіяти вам шкоду. Знищте супротивника до того, як він знищить вас. Пам’ятайте, в подібних ситуаціях перемагає не найздоровіший або “підкований” в плані рукопашного бою, а той, у кого більш жорстка мотивація: покалічити, убити. Врешті-решт, нападаючий зробив замах на ваше життя, так з якої статі вам берегти життя його?

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: