Шахрайство в настільних іграх: від Давнього Єгипту до Інтернету

Саме з появою Інтернету в «розвитку» шахрайства відкрилася нова сторінка. З’явилися гравці, які спеціалізуються в шулерських прийомах on-line.

Хакери також виявляють цікавість до он-лайн ігрор, адже нерідко в інтернеті розігруються чималі гроші.

Але все починалося набагато раніше.

Гральні кістки (кости)

Кістки, спеціально виготовлені для шахрайства, були знайдені ще в похованнях давнього Єгипту і Сходу та в доісторичних могилах Північної і Південної Америки. Будь-яка гральна кістка, відмінна від правильного куба, видаватиме числа, не відповідні правильному розподілу вірогідності. Такі кістки називають точковими (за формою). Це кубічні кістки, у яких одна або декілька сторін підпиляно, так що вони стають злегка не кубічними (у формі цеглини), і отже, з більшою вірогідністю випадають на широкі сторони. Пиляні кістки найбільш поширені зі всіх типів кісток, які використовують шахраї.

Інший різновид – споряджені кістки, які мають форму правильного куба (що підтверджується вимірами штангельциркулем), проте у поверхні кісток з одного боку висвердлюється отвір, в який додається свинцеве грузильце, яке потім ретельно маскується. Така кістка з більшою вірогідністю випадає стороною, що є протилежною обваженій.

Роблять також кістки, у яких деякі з цифр дублюються на протилежній стороні, так що деякі числа випадають часто, тоді як інші не випадають зовсім; наприклад, дві кістки на яких сдупліцировані 3-4-5 і 1-5-6, ніколи не дадуть такі комбінації в сумі як 2, 3, 7 або 12, які є єдино програшними в грі Крепс. Такі кістки, звані “верх і низ”, як правило, використовуються професійними гравцями, які вводять їх в гру в середині партії, користуючись спритністю рук. Оскільки неможливо побачити одночасно більш ніж три грані кубика, ці кістки часто вводять в оману недосвідченого гравця.

Нарди

Оскільки в нардах використовуються гральні кістки, сюди застосовні багато прийомів, які описувалися у розділі вище, присвяченому грі в кістки. Проте є і специфічні прийоми, характерні для шахраїв-гравців в нарди. Звернемося до досвіду Яррода Ольссона, описаного їм в праці під назвою «Мої прийоми шахрайства».

«Я махлюю, тому що це величезне задоволення. Справжнє задоволення випробовуєш, коли гравець, що програє вам, розуміє, що ви махлюєте, але ніяк не може цього довести! Тоді він (вона) починає нервуватии, і я насолоджуюся цим. Я вирішив створити каталог шахрайських прийомів в нардах і запрошую інших гравців приєднатися.

Шахрайство в звичайній грі

Дратуйте вашого опонента, відмовляючи йому якщо він здається. Роздратовані люди роблять помилки. До того ж ви можете насолодитися, неспішно знімаючи свої шашки у виграшної позиції.

Грайте 4-5, коли вам випало 4-3. І швиденько забирайте з дошки кістки, поки ваш супротивник нічого не помітив. Аналогічно грайте 6-4 замість 6-5. Відразу відчуєте свою перевагу!

Складайте шашки один на одного, якщо вони стоять на одній лінії, і коли ваш супротивник відвернеться, швиденько зніміть одну шашку з дошки! Дуже допомагає в кінці гри. Проте, будьте обережні якщо ваш опонент кмітливий. Мене одного разу піймали, і це було не дуже приємно.

Завжди намагайтеся перемістити 5 шашок якщо вам випав дубль, особливо, якщо ви ходите шашками, розташованими на різних лініях. Таким методом ви можете легко випередити суперника.

Якщо ви програєте, постарайтеся замаскувати куб, щоб його ніде не було видно. Іноді, якщо куб не лежить перед очима, супротивник може забути про нього. Не забудьте, що він повинен чудовим чином з’явитися, якщо хід гри обернеться у вашу користь!

Попросіть на перевірку стакан для кісток у вашого опонента. Запустіть інсинуації, що ви підозрюєте, що він шахраює. Переконайте його, що ви все тримаєте під контролем. Ви не повірите, як це добре маскує той факт, що ви самі махлюєте!

Завжди тримаєте напоготів виправдання на випадок, якщо вас зловлять на шахрайстві.

Здатність виправдатися рятувала мене багато раз.

Шахрайство в Інтернеті

Використовуйте підказки комп’ютерних програм.

Постійно пропонуйте здатися за 1 очко, якщо вам загрожує програти. Іноді супротивники випадково натискують “Так”. І навіть якщо вони цього не роблять, все одно ви діятимете їм на нерви.

Вирубайтеся з гри, якщо ви програєте (ось що дійсно діє людям на нерви! Дуже забавно просто вийти з гри і почати гру з ким-небудь ще!)

Використовуйте «знамениті» псевдоніми (ніки) на не дуже відомих серверах. Наприклад, грайте в NetGammon’і, як GaryKasparov або marvin. Якщо ви виступаєте під таким ніком, і вас зловлять на шахрайстві, то ви можете просто принести вибачення.

Використовуйте програми хакерів для управління кістками. На мій погляд, це кращий шлях шахрайства, але мені ніяк не попадається достатньо хорошого «кряка» для серверів gamesgrid або netgammon. Серйозні сервери дуже добре захищені, і «крякнути» її вимагатиме багато часу.

Кістки в реальному житті

Що може зробити шахрай, якщо кістки перевірені? Набагато більше, ніж ви можете собі уявити. Ось деякі приклади.

Зовсім необов’язково маніпулювати кістками під столом, щоб примусити їх лягати потрібним чином. Гравець може потрясти кістки, і потім, перед тим, як їх кинути, непомітно подивитися, як вони лягли в стакані. (наприклад, якщо йому потрібна 1, то потрібно щоб лежала 6-но вгору). Якщо кістка лежить вгору цифрою 6, то він акуратно вивалює кістки із стакана, щоб по можливості вони ковзали, але не котилися. Якщо ж кістки лежать не так, як треба, то він робить нормальний кидок. Це, звичайно, не гарантує результат, але дає значну перевагу.

Якщо гравцю потрібно викинути певне число наступним ходом (наприклад він повинен зарядити свою биту шашку в будинок з одним відкритим полем), то, коли він бере кістки, він робить наступне: замість того, щоб покласти обидві кістки в стакан, він кладе тільки одну, іншу тримає, затиснувши двома пальцями, розвернувши при цьому кістку так, щоб вона показувала потрібне число. Коли він перемішує кістки в стакані, то кістка, що вільно бовтається, ударяється об ту, що затиснена між пальцями, і звук трохи відрізняється від того, як неначебто обидві кістки перемішуються. Коли він кидає кістки на стіл, він акуратно розтискає пальці, і кістка, ковзаючи, випадає потрібним числом. Спритний гравець може виконати це прямо перед вашим носом, і ви нічого не помітите.

Будьте пильними.

Черноуз Богдан

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: