Косметика робить жінок сірими

За рік у жіночий організм надходить до 2,5 кг косметики, причому не завжди це проходить безслідно для здоров’я. Креми, маски, скраби, лосьйони, пудри, рум’яна щодня вбираються в шкіру, часто завдаючи серйозної шкоди.

Деякі жінки, прагнучи виглядати якнайкраще, щодня використовують більше 20 косметичних засобів. При цьому більшість із них навіть не звертає увагу на термін придатності помади чи олівця, й тому дев’ять з десяти представниць прекрасної статі регулярно користуються простроченою косметикою. Нешкідливі, на перший погляд, тюбики й банки можуть приховувати в собі загрозу занесення інфекції і подразнення шкіри, повідомляє med-news.ru.

Головною небезпекою вчені вважають деякі штучні компоненти косметичних засобів, які, потрапляючи в організм, можуть навіть спровокувати розвиток онкологічних захворювань.

Вбирання різних речовин через шкіру здатне завдати значно більше неприємностей, аніж їх попадання всередину через рот: якщо з губною помадою можуть впоратися ферменти, що містяться в слині й шлунку, то хімічні інгредієнти з кремів від зморшок проникають через шкіру прямо в кров.

Не меншу шкоду має й звичка лягати спати, не вмиваючись: косметика закупорює пори шкіри, перешкоджаючи надходженню кисню й не даючи шкірі дихати. Це призводить до появи прищів, набряклості, землистого кольору обличчя й навіть запалень. При попаданні частинок не змитої на ніч туші на слизову оболонку ока може розвинутися серйозна інфекція.

Особливо обережними лікарі закликають бути з натуральною косметикою. Оскільки вона не містить консервантів, то швидше псується. Отже, при перших симптомах подразнення її використання необхідно припинити.